Wybory nowego Sołtysa oraz Rady Sołeckiej

Dnia 17 stycznia 2019 r. o godz. 17:00 odbyło się zebranie mające na celu wybranie nowego sołtysa naszej miejscowości. Poprowadził je przewodniczący Rady Gminy Pruszcz Piotr Radecki, natomiast protokół sporządziła Natalia Glazińska. W zebraniu uczestniczył również radny Karol Lewandowski.

W spotkaniu uczestniczyło 26 mieszkańców Zawady, co stanowi 19% ogólnej liczby osób uprawnionych do głosowania.

Podczas zebrania sołtys Mirosław Szmyd przedstawił sprawozdanie z działań podejmowanych w kadencji 2014-2018, m.in.:

• Adaptacja mieszkania z pomieszczeń świetlicowych z przeznaczeniem dla opiekuna budynku
  • Remont drogi Zawada – Wałdowo
  • Inwestycje:
    • odmalowanie dużej sali w świetlicy
    • zakup nowych rolet w świetlicy
    • odmalowanie kuchni
    • założenie strony internetowej
  • Zakupy:
    • sprzęt nagłaśniający
    • warnik
    • plac zabaw wzbogacił się o 4 nowe urządzenia (2 dla dzieci, 2 dla dorosłych) oraz ławkę
    • tablica informacyjna
    • stoły + krzesła
    • płyta gazowa
    • chłodziarka
    • mikrofalówka
  • Liczne imprezy integracyjne:
    • 4x dożynki
    • 4x Dzień Kobiet
    • 4x Dzień Dziecka (1x wyjazd do Unisławia)
    • 4x paczki od Św. Mikołaja (raz w połączeniu z Wigilią Sołecką)
    • noc pod gwiazdami
    • kulig + ognisko
    • spływ kajakowy
    • ferie zimowe (kino, bal karnawałowy)
    • 4x grillowe majówki
    • konserwacja placu zabaw
    • spontaniczne spotkania mieszkańców
    • zabawy taneczne

Następnym punktem zebrania był wybór nowego sołtysa. Wobec braku innych kandydatów, po uprzednim głosowaniu, ponownie wybrano Mirosława Szmyd.

Kolejnym elementem spotkania był wybór Rady Sołeckiej. Zgłoszono 4 kandydatów, którzy podczas głosowania zostali zaakceptowani przez mieszkańców. Są to:

1. Katarzyna Sulima
  2. Marlena Nawrocka